چند سال بیش از توهینی که در کشور دانمارک به رسول اکرم(ص) خدا انجام شد نمی گذرد.

باز هم توهین دیگری به این بزرگوار و خجالت زده ایم که صدا وسیمای اما این خبر را پوشش نمی دهد.

وظیفه خود دانستیم که این خبر را پوشش دهیم...

--------------------------------
به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از پاریس پایتخت فرانسه حاکی از آن است که هفته نامه «شارلی ابدو» که هفته گذشته کاریکاتوری توهین آمیز علیه پیامبر اکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم کشیده بود، روز پنج شنبه گذشته نیز یک بار دیگر رفتار توهین آمیز خود را با کاریکاتوری جدید تکرار کرد.

 گفته می شود هفته نامه «شارلی ابدو» این بار تلاش کرد با چندین کاریکاتور به اصطلاح جذاب تر و پر محتوا تر، توهین سابق خود به رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم را تکرار کند. شماره اخیر این هفته نامه در تیراژ بالاتری در سراسر فرانسه توزیع شد.

 این شماره از هفته نامه «شارلی ابدو» در چهار صفحه منتشر شد و به همراه روزنامه چپگرای لیبراسیون که از روزنامه های پر فروش فرانسه به شمار می رود، در سراسر این کشور توزیع شد. این هفته نامه در شماره اخیر خود، از اقدام توهین آمیز سابق خود دفاع کرده و آن را "آزادی بیان" نامید.

 «شارلی ابدو» در توهین اخیر خود مجددا کاریکاتوری از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم کشیده و زیر آن این عبارت نوشته شده: "اگر از شدت خنده نمیری، 100 ضربه شلاق می خوری". این هفته نامه همچنین نام حضرت محمد (ص) را در لیست افراد دست اندرکار این هفته نامه نوشته است.

 قابل ذکر است این اقدام در حالی صورت گرفت که ساختمان دفتر هفته نامه «شارلی ابدو» روز چهارشنبه گذشته توسط افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفت و به طور کامل در آتش سوخت.

 در همین راستا «دلیل أبوبکر» از ائمه مساجد پاریس در کنفرانسی خبری که روز پنج شنبه برگزار شد، ضمن اینکه رفتار توهین آمیز هفته نامه «شارلی ابدو» را به شدت مورد حمله و انتقاد قرار داد، حمله به دفتر این هفته نامه و به آتش کشیدن آن را نیز مورد انتقاد قرار داد و گفت: مسلمانان فرانسه به اسلام سیاسی کاری ندارند از همین رو نباید به عقاید آنان توهین شود.

 از سوی دیگر «استیون شاربونیه» سردبیر این هفته نامه طی اظهاراتی گفت: فکر می کردیم که حق داریم "آزادی بیان" داشته باشیم به خصوص از طریق طنز و کاریکاتور. همچنین فکر می کردیم بیشتر به شغل ما احترام گذاشته می شود اما گویا آزادی بیان از طریق طنز و کاریکاتور وجود دارند!
ماهم برای خشنودی پیامبر عظیم الشأن اسلام صد صلوات هدیه میکنیم...

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر

+ نوشته شده توسط Admin در یکشنبه ۱۳۹۰/۰۸/۱۵ و ساعت 19:18 |